BiH remizirala protiv Grčke u Zenici

Grci su igrali dosta defanzivno i uglavnom su čekali na svoje prilike iz kontranapada

Fudbalska reprezenzacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno (0:0) sa selekcijom Grčke u meču 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Reprezentacija BiH bila je nešto bolji protivnik u prvih 45 minuta, ali je golman grčkog tima Orestis Karnezis odbranio nekoliko dobrih šuteva nogometaša BiH.

Prvu ozbiljniju priliku reprezentacija BiH je imala u 12. minutu kada se Edin Višća našao u dobroj prilici pred grčkim golom, ali njegov šut odbranio je golman Karnezis.

U 24. minutu Kenan Kodro, koji je u 20. minuti zamijenio povrijeđenog Senada Lulića, šutirao je direktno u grčkog golmana, a deset minuta kasnije iz slobodnog udarca prijetio je Miralem Pjanić, međutim njegov šut odlazi pored gola.

Grci su prvom poluvremenu igrali dosta defanzivno i uglavnom su čekali na svoje prilike iz kontranapada.

BiH je imala dobru priliku u 76. minuti kada je Džeko šutirao sa 16 metara, ali pravo u ruke Karnezisa.

Grčka je samo minutu kasnije imala odličnu priliku nakon kontre, ali Fortounis kasni u petercu.

U 82. minuti Grci su imali odličnu priliku kada je Mantalos, nakon kontre, sam izašao na Begovića, ali je lopta otišla iznad gola.

Do kraja nije bilo značajnijih prilika, te je meč završen bez golova.

Izvor: Oslobođenje.ba,
09.06.2017

Važna urednička napomena: Postavljene informacije, subjektivne napomene i stavovi izraženi u ovom članku su isključivo autorovi, tj. izvora i nužno ne predstavljaju uredničku politiku ili stav nezavisnog portala www.camo.ch.