Knjizevnost BiH
Početna - - Početna
VLADAVINA U PERIODU


KRALJEVINE SHS I KRALJEVINE JUGOSLAVIJE



Vladar:

(Kralj)
 Petar I Karajordjevic (1844-1921)  01.12.1918-16.08.1921
 Alexandar I (1888-1934)  16.08.1921-09.10.1934
 Petar II (1923-1970)  09.10.1934-29.11.1945
 Pavle (1893-1976) (Regent)  10.10.1934-27.03.1941

Ministri vlade:

(Prime Ministers)
 Mika Pasic (1846-1926)  30.11.1918-20.12.1918
 Stojan Protic (1857-1923)  20.12.1918-19.08.1919
 Ljubomir Davidivic (1863-?)  19.08.1919-18.02.1920
 Stojan Protic (2nd time)  18.02.1920-17.05.1920
 Milenko Vesnic (1862-1921)  17.05.1920-01.01.1921
 Mika Pasic (2nd time)  01.01.1921-27.07.1924
 Ljubomir Davidovic (2nd time)  27.07.1924-15.10.1924
 Mika Pasic (3rd time)  06.11.1924-05.04.1926
 Mika Usunovic (1879-1954)  08.04.1926-16.04.1927
 Velja Vucicevic (1871-1930)  16.04.1927-04.07.1928
 Anton Korosec (1872-1940)  27.07.1928-02.01.1929
 Petar Zivkovic (1879-1947)  06.01.1929-04.04.1932
 Vojeslav Marincovic (1876-1935)  04.04.1932-29.06.1932
 Milan Srskic (1880-?)  02.07.1932-23.01.1934
 Mika Usunovic (4th time)  01.1934-18.12.1934
 Boguljub Jevtic (1886-1960)  21.12.1934-20.06.1935
 Milan Stojadinovic (1888-1961)  23.06.1935-04.02.1939
 Dragisa Cvetkovic (1892-?)  05.02.1939-27.03.1941
 Dusan Simovic (1882-1962)  27.03.1941-18.04.1941
 Milan Nedic (1882-1946)  30.08.1941-20.10.1944
   




Vezano za temu:


Historija Bosne i Hercegovine

Kratka politicka i kulturna historija Hrvatske
Godina Franje Tudjmana

Vladavina za Kraljevine SHS i Kraljevine Jugoslavije
Vladavina za SFR Jugoslavije

Usporedna tabela bosanskoherecegovackih i drugih vladara
Kratka politicka i kulturna historija BiH
Bosansko-hercegovacki predsjednici 1990-2002
Vladavina za Kraljevine SHS i Kraljevine Jugoslavije
Vladavina za SFR Jugoslavije
Grbovi bosanskohercegovacke vlastele

Historija Srbije
Historija srednjevjekovne Srbije i propast Srpskog Carstva





© 1999-2006 by Camo, All Rights Reserved